Jak zdjąć ochronę ekranu ze szkła hartowanego
Chcesz zdjąć ochronę ekranu ze szkła hartowanego? Pokażemy Ci, jak usunąć ochronę ekranu z Twojego telefonu bez pozostawiania śladów.
6 minut czasu czytania | 17 lis 2021
Najważniejsze informacje w pigułce: Jak zdjąć ochronę ekranu ze szkła hartowanego
- Szkło ochronne na telefon można usunąć ręką
- W tym celu podgrzej szkło ochronne na telefon, aby rozpuścić klej
- Unieś szkło ochronne na telefon zdejmuj je równomiernie
- Do usuwania lub zdejmowania szkła ochronnego na telefon użyj paznokci, wykałaczki lub karty kredytowej
- W krótki czasie wymień zdjęte szkło ochronne na telefon aby zapewnić jak najlepszą ochronę ekranu telefonu
- Najpierw całkowicie usuń ochronę ekranu telefonu i ponownie nałóż szkło ochronne na telefon, jeśli ręczne wyrównanie nie powiodło się podczas pierwszej próby
-
Jak zdjąć ochronę ekranu ze szkła hartowanego z telefonu?
Zdejmij ochronę ekranu ze szkła hartowanego bardzo ostrożnie. Możesz to zrobić używając paznokcia, za pomocą wykałaczki lub karty kredytowej. Ważne jest, aby wcześniej lekko rozgrzać klej.
-
Czy szkło ochronne na telefon nadaje się do ponownego użytku?
Tak, można ponownie używać szkła ochronnego na telefon. Zwykle jednak dopiero krótko po pierwszym nałożeniu. Jeśli szkło ochronne na telefon ma zostać zdjęte po dłuższym czasie użytkowania, a następnie ponownie użyte, zazwyczaj nie trzyma się już optymalnie.
-
Jak często należy wymieniać szkło ochronne na telefon?
Szkła ochronnego na telefon nie należy często zmieniać. Z reguły ochrona na ekran telefonu jest bardzo odporna i wytrzymuje przez cały okres żywotności smartfona. Szkło ochronne telefonu zdejmować i wymieniać jedynie w przypadku jej uszkodzenia.
Jak zdjąć ochronę ekranu ze szkła hartowanego: To proste
Jeśli chcesz ściągnąć folię z telefonu, możesz zrobić to zaledwie w kilku krokach. Nie ma znaczenia, czy chcesz usunąć szkło ochronne na telefon ze smartfona z systemem Android czy z iPhone'a.
Zasadniczo istnieją dwa podstawowe sposoby przywierania szkła ochronnego na telefon do ekranu. Najczęściej przywiera ono elektrostatycznie w taki sposób, że w każdej chwili może zostać usunięte.
Jednak niektóre modele szkła ochronnego na telefon przywierają dzięki użyciu specjalnego kleju. Jeśli chcesz zdjąć tego rodzaju szkło ochronne z telefonu bez żadnych komplikacji, należy wstępnie poddać klej obróbce termicznej. W takim przypadku najlepszym wyborem jest suszarka. Ustaw ją na najniższy poziom i podgrzewaj ochronę ekranu telefonu przez 20 - 30 sekund. Zmiękcza to klej i ułatwia usunięcie szkła ochronnego na telefon.
Jeśli nie masz pod ręką suszarki do włosów, przytrzymaj przez chwilę telefon nad gorącym piekarnikiem lub płytą grzewczą w odpowiedniej odległości w taki sposób, aby ciepło mogło lekko podgrzać urządzenie.
Uwaga: W żadnym wypadku nie podgrzewaj telefonu zbyt długo. Zbyt silne działanie wysokiej temperatury możesz uszkodzić Twojego smartfona.
Jak usunąć szkło ochronne na telefon paznokciem
-
Krok 1: Unieś szkło ochronne na telefon
Jeśli chcesz zdjąć ochronę ekranu ze szkła hartowanego przymocowaną klejem, podgrzej go w sposób opisany powyżej. Zaraz po przygotowaniu kleju można usunąć szkło ochronne na telefon. Jeśli Twoje szkło hartowane przylega elektrostatycznie, nie musisz nic wcześniej robić, możesz bezpośrednio usunąć szkło ochronne na telefon.
W tym celu unieś paznokciem ochronę ekranu telefonu w jednym rogu. Nie udało Ci się za pierwszym razem? W takim razie najlepiej spróbuj zrobić to na każdym rogu. Szczególnie w przypadku modeli z klejem, masa klejąca schodzi najlepiej w jednym określonym rogu. Jeśli w dalszym ciągu nie da się usunąć szkła ochronnego na telefon, ponownie podgrzej klej za pomocą suszarki do włosów.
-
Krok 2: Poluzuj ostrożnie szkło ochronne na telefon
Po uniesieniu rogu ostrożnie wsuń palec pod szkło ochronne na telefon. Należy to robić delikatnie, aby szkło nie pękło. Uściślając, nie usuwasz w tym przypadku elastycznego folii ochronnej na telefon lub zabezpieczenia ekranu ze szkła hartowanego, ale sztywne, cienkie szkło, które w razie nieprawidłowego postępowania może łatwo pęknąć. Rozwija swoje działanie ochronne i stabilność dopiero wtedy, gdy przywiera mocno do ekranu.
-
Krok 3: Zdejmij szkło ochronne na telefon
Teraz możesz całkowicie usunąć szkło ochronne telefonu, równomiernie je odklejając. Postępuj przy tym zachowując szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić ochrony ekranu telefonu. Jeśli podczas zdejmowania szkło ochronne na telefon zostanie uszkodzone, kontynuuj z pozostałymi kawałkami szkła, aż do całkowitego usunięcia szkła ochronnego.
Poluzuj szkło ochronne na telefon za pomocą wykałaczki i karty kredytowej
-
Krok 1: Unieś szkło ochronne na telefon
Jeśli Twoje szkło ochronne na telefon trzyma się przez klej, zacznij od jego podgrzania, tak jak opisano to powyżej. Jeśli dzięki podgrzewaniu klej jest wystarczająco elastyczny, możesz zaczynać. Jeśli Twoje szkło ochronne na telefon przylega elektrostatycznie, nie musisz go dalej przygotowywać, możesz od razu zaczynać.
Użyj wykałaczki, aby unieść szkło ochronne na telefon w jednym rogu. Zwróć przy tym uwagę na odpowiedni kąt, który powinien być na tyle pochyły, aby się nie zsunąć, ale również tyle płaski, aby umożliwić wsunięcie wykałaczki pod ochronę ekranu telefonu w taki sposób, aby na koniec usunąć szkło ochronne na telefon.
-
Krok 2: Poluzuj brzegi szkła ochronnego na telefon
Po wsunięciu wykałaczki pod szkło ochronne na telefon, poluzuj szkło hartowane palcami przy wszystkich krawędziach ekranu. Ten krok wymaga dużego wyczucia, aby nie uszkodzić szkła ochronnego na telefon. Warto poświęcić na ten krok odpowiednio dużo casu i postępować bardzo ostrożnie.
-
Krok 3: Jak zdjąć ochronę ekranu ze szkła hartowanego
Jako drugie narzędzie użyj karty kredytowej i wsuń ją w szczelinę tak, aby całkowicie usunąć szkło ochronne na telefon. Dalej postępuj ostrożnie, aby nie uszkodzić szkła ochronnego na telefon. Jeśli w trakcie tego procesu szkło ochronne uległo stłuczeniu lub chcesz usunąć już potłuczone szkło ochronne na telefon, postępuj w ten sposób kawałek po kawałku, aż będziesz w stanie całkowicie usunąć wszystkie fragmenty szkła ochronnego na telefon.
Ściągnięcie i ponowne użycie szkła ochronnego na telefon
Jeśli chcesz nałożyć ochronę na ekran a pierwsza próba nie zakończyła się wymarzonym wynikiem, konieczne jest ponowne zdjęcie szkła ochronnegona telefon. Świeżo nałożone szkło ochronne na telefon da się również ponownie nałożyć, o ile zostało ostrożni zdjęte. W przypadku szkła ochronnego na telefon, które przylega do ekranu za pomocą kleju, bezpośrednio po nałożeniu nie jest on jeszcze utwardzony. Możesz je ponownie nałożyć bez żadnych problemów.
Jednak w przypadku ponownego montażu, upewnij się, czy pomiędzy szkłem ochronnym na telefon a wyświetlaczem nie ma cząstek kurzu. Jeśli chcesz błyskawicznie zamocować szybę pancerną w optymalnej pozycji, możesz skorzystać z naszej dołączonej pomocy montażowej EcoFrame.
Szkło ochronne na telefon i folia ochronna różnią się sposobem zdejmowania i ponownego nakładania. Podczas gdy ponowne założenie ochrony ekranu telefonu jest niezwykle trudne, szkło ochronne na telefon jest stosunkowo łatwe do ponownego nałożenia. Różnice w ochronie ekranu telefonu przedstawiamy szczegółowo w poradniku Szkło hartowane ochrona ekranu albo folia.